Air Jet Sieving Machines AS 200 jet pro /
AS 200 jet pharma

Dla specjalistów od przesiewania: Dzięki modelom AS 200 jet pro i zgodnym z GMP AS 200 jet pharma  zespoły laboratoryjne otrzymują oszczędzające miejsce i łatwe w obsłudze przesiewacze typu „wszystko w jednym”.

Przesiewaj, waż i oceniaj wyniki za pomocą jednego urządzenia: połączenie nowoczesnej technologii przesiewania powietrznego z wbudowaną wagą gwarantuje precyzyjną i niezawodną analizę sitową w najkrótszym czasie. Zintegrowane oprogramowanie AS 200 jet pro, obsługiwane przez wyświetlacz dotykowy, umożliwia efektywne zarządzanie procesami i maksymalną wygodę użytkowania.

Zalety

  • All-in-One połączenie przesiewania, ważenia i obróbki danych w jednym urządzeniu
  • Zwiększona niezawodność procesów dzięki kontrolom i inteligentnym asystentom
  • Elastyczne i precyzyjne przesiewanie drobnych proszków 10 µm – ~4 mm
  • Zgodność z GMP
AS 200 jet pro / AS 200 jet pharma

Air Jet Sieving Machines AS 200 jet pro / AS 200 jet pharma W skrócie: wszechstronność i niezależność w formacie urządzenia stołowego

  • Zarządzanie użytkownikami i rejestr zdarzeń (opcjonalnie w wersji pharma)
  • Łatwy dostęp do wszystkich parametrów pracy
  • Urządzenie zajmujące mało miejsca (460 x 288 x 305 mm)
  • Wbudowana waga
  • Zintegrowany komputer
  • Interfejs LAN i USB
  • Wyświetlacz dotykowy: intuicyjna obsługa systemu i ocena wyników
  • Przejrzysty, 10-calowy interfejs użytkownika

Do obsługi AS 200 jet pro / pharma potrzebny jest jedynie zewnętrzny przemysłowy odkurzacz. Odpowiednie modele odkurzaczy znajdziesz tutaj:

Naprawdę solidna i super czuła: wewnętrzna waga

Waga, która po raz pierwszy została zintegrowana z konstrukcją maszyny, jest niezwykle wytrzymała – i opatentowana w tym zastosowaniu! Można nawet użyć gumowego młotka, aby poluzować materiał, który przykleił się do pokrywy podczas przesiewania, bez wpływu na dokładność wagi.

Zintegrowana waga nie tylko pozwala zaoszczędzić dodatkową przestrzeń w laboratorium, ale także zmniejsza liczbę błędów. Nie ma potrzeby przenoszenia materiału między przesiewaczem a zewnętrzną wagą, co skutecznie zapobiega stratom materiału. Dzięki wysokiej dokładności ważenia wynoszącej 0,01 g wszystkie niezbędne dane są precyzyjnie rejestrowane podczas przesiewania, a odpowiednia wielkość cząstek jest oceniana za pomocą zintegrowanego oprogramowania.

Nowoczesna technologia przesiewania powietrznego, która chroni Twoją próbkę

Proces przesiewania powietrznego:

✔ eliminuje konieczność stosowania dodatkowych mechanicznych akcesoriów do przesiewania

✔ chroni materiał próbki dzięki indywidualnemu doborowi ciśnienia, prędkości i wysokości używanego sita

✔ umożliwia krótkie czasy przesiewania (zazwyczaj 2–3 minuty na proces)

Spełniaj wymagania norm zapewnienia jakości, takich jak ISO 9000 i kolejne.

W ramach monitorowania sprzętu testowego można skalibrować przesiewacz (zegar, czujnik prędkości i ciśnienia) oraz wagę wewnętrzną. W ramach usługi serwisowej RETSCH chętnie zajmiemy się wszystkimi procesami kalibracji za Ciebie.

„Już przy pierwszym użyciu nowego AS 200 jet pharma od razu widać, jak przemyślane i przyjazne dla użytkownika jest to urządzenie. Szczególne wrażenie robi funkcja prowadzenia użytkownika podczas przesiewania: czytelne instrukcje krok po kroku praktycznie eliminują błędy wynikające z pominięcia któregoś etapu. Zintegrowana, solidna waga to prawdziwa zaleta — znacznie ułatwia pracę i oszczędza cenne miejsce w laboratorium, ponieważ nie ma już potrzeby korzystania z zewnętrznej wagi. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak Weighing-Assistant, Backweigh-Tolerance czy analiza trendów, zapewniają jeszcze większą niezawodność procesu w naszej codziennej pracy laboratoryjnej."

Dr Michael Ostendorf, Starszy Ekspert ds. Technologii Cząstek / Science Fellow, Bayer AG

Air Jet Sieving Machines AS 200 jet pro / AS 200 jet pharma Zintegrowane oprogramowanie – Twój cyfrowy asystent w laboratorium

Dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu masz pełną kontrolę nad całym przebiegiem procesu za pomocą intuicyjnego wyświetlacza dotykowego:

✔ Zarządzanie sitami

✔ Ustawianie parametrów

✔ Ustawianie metody

✔ Analiza sitowa

✔ Ważenie

✔ Ocena danych i generowanie raportów przez połączenie USB lub LAN

✔ Opcjonalne zarządzanie użytkownikami (w wersji pharma)

Nasz patent, Twoja korzyść: połączenie przesiewania i ważenia

Opatentowane połączenie przesiewania i ważenia w AS 200 jet pro zapewnia realną wartość dodaną.

Zasada działania: podczas przesiewania komora przesiewająca jest szczelnie połączona z odkurzaczem. Aby zapewnić precyzyjny proces ważenia, szczelna komora przesiewająca jest odłączana od odkurzacza.

Twoja korzyść w codziennej pracy laboratoryjnej: bezbłędne, szybkie ważenie i późniejsza ocena wyników w jednym procesie, bez konieczności przenoszenia sita między urządzeniem a wagą.

Różne sita testowe dostosowane do Twoich potrzeb – wybór należy do Ciebie

Nie tylko obecni klienci korzystają z naszej modułowej i zrównoważonej konstrukcji. AS 200 jet pro umożliwia stosowanie wszystkich sit testowych RETSCH o średnicy 203 mm (8") i 200 mm (z adapterem) oraz wysokości 25 i 50 mm (1” i 2").

Krok po kroku do pożądanego rezultatu

Dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu można w prosty sposób przeprowadzać zarówno proste rutynowe przesiewanie, jak i złożone analizy rozkładu, a następnie natychmiast wyświetlać wszystkie wyniki w formie graficznej i tabelarycznej.

Air Jet Sieving Machines AS 200 jet pro / AS 200 jet pharma Zwiększona niezawodność procesu

Sieve-Check – bezpośrednia droga do właściwego sita dzięki kodowi kreskowemu

Upewnij się, że sito testowe odpowiada wybranej metodzie i zidentyfikuj próbki, skanując po prostu odpowiedni kod kreskowy! Dzięki standardowemu skanerowi kodów kreskowych USB i opcji Sieve-Check możesz sprawdzić zgodność wybranej metody z wymaganym sitem testowym. W dłuższej perspektywie zmniejsza to ryzyko wystąpienia błędów.

Air Jet Sieving Machines AS 200 jet pro / AS 200 jet pharma Asystent przesiewania i ważenia firmy RETSCH zapewnia dokładne wyniki.

Wewnętrzny kreator prowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces. Każdy etap procesu jest jasno wyjaśniony i zapewnia niezawodność procesu przesiewania. Błędy ludzkie są ograniczone do minimum. Opcjonalny „Asystent ważenia” zaleca odpowiednią ilość próbki, co pozwala uniknąć błędów wynikających z przeładowania sita, ale nadal zapewnia minimalną ilość potrzebną do niezawodnej analizy sitowej, biorąc pod uwagę reprezentatywność próbki. „Asystent ważenia” może być używany wyłącznie z sitami testowymi RETSCH i można go łatwo włączyć/wyłączyć w metodzie.

1/11 Konfiguracja opcjonalna
Wybierz Metodę do edycji

2/11 Konfiguracja opcjonalna
Aktywacja asystenta ważenia

3/11 Start metody

4/11 Przewodnik przesiewania
Krok 1: Identyfikacja próbki

5/11 Przewodnik przesiewania
Krok 2: Przygotowanie wagi

6/11 Przewodnik przesiewania
Krok 3: Ważenie wybranych sit

7/11 Przewodnik przesiewania
Krok 4: Ważenie próbki. Asystent ważenia rekomenduje odpowiednią ilość materiału

8/11 Przewodnik ważenie
Krok 5: Ważenie pokrywki

9/11 Przewodnik przesiewania
Krok 6: Opcjonalne ustawienie parametrów przesiewania i start

10/11 Przewodnik przesiewania
Krok 7: Ważenie pozostałości na sicie

11/11 Wyświetlanie wyników

Air Jet Sieving Machines AS 200 jet pro / AS 200 jet pharma Ekskluzywne funkcje modelu AS 200 jet pharma

AS 200 jet pharma to oddzielny model dostosowany do potrzeb przemysłu farmaceutycznego i innych środowisk podlegających regulacjom. Oferuje wszystkie funkcje modelu AS 200 jet pro oraz kilka dodatkowych funkcji.

Twój partner w zakresie Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP)

Wersja AS 200 jet pharma oferuje wszystkie funkcje niezbędne do spełnienia wymagań nowoczesnej analizy wielkości cząstek zgodnie z wytycznymi GMP.

System spełnia wymagania walidacji oprogramowania zgodnie z

✔ ISPE GAMP 5

✔ FDA 21 CFR Część 11

✔ EC GMP Aneks 11

dla spełnienia najwyższych standardów w zakresie zapewnienia jakości.

Zarządzanie użytkownikami zapewnia pełną przejrzystość i bezpieczeństwo poprzez opcjonalne przypisywanie hierarchicznych praw dostępu i haseł, a także konfigurację zgodnych z wymogami prawnymi podpisów elektronicznych.

Przydatne narzędzia do dokumentacji kwalifikacji

Aby jeszcze bardziej ułatwić spełnienie wymagań wewnętrznych lub GMP, opcjonalnie dostępny jest kompleksowy pakiet dokumentacji.

Obejmuje

✔ Plan kwalifikacji (QMP)

✔ Analiza ryzyka (FMEA)

✔ Kwalifikacja instalacyjna (IQ)

✔ Kwalifikacja operacyjna (OQ)

Dokumenty są dostosowane do potrzeb Twojej firmy i ułatwiają Ci wstępną konfigurację.

„Track’n Trace” dla Twojej analizy przesiewowej

Zintegrowany rejestr audytu zapisuje wszystkie etapy procesu i działania, przypisując je odpowiednim użytkownikom. Gwarantuje to pełny mechanizm „track and trace”: zdarzenia i wszystkie działania użytkowników mogą być w pełni odtworzone.

Air Jet Sieving Machines AS 200 jet pro / AS 200 jet pharma Dodatkowe funkcje

Cyklon z uchwytem i pojemnikiem zbiorczym

Aby wydłużyć żywotność filtrów w odkurzaczu oraz umożliwić odzyskanie frakcji próbki przechodzącej przez sito, zalecamy użycie opcjonalnego cyklonu. Stopień separacji i graniczna wielkość cząstek zależą od charakterystyki próbki.

Sita testowe o oczkach od 10 µm wzwyż

Sita testowe RETSCH składają się z solidnej ramy sita wykonanej ze stali nierdzewnej, co zapewnia wysoką stabilność i niezawodne wyniki przesiewania. Zwracając szczególną uwagę na wymagania dotyczące siatki, tkanina każdego sita testowego jest precyzyjnie połączona z ramą i napięta.

Dzielniki prób

Uzyskanie wiarygodnych wyników możliwe jest tylko wtedy, gdy badana próbka dobrze reprezentuje całość materiału. Dzielniki prób umożliwiają uzyskanie reprezentatywnej próbki a przez to gwarantują powtarzalność pomiarów.

Air Jet Sieving Machines AS 200 jet pro / AS 200 jet pharma Dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć o nowoczesnym przesiewaniu powietrznym

Przesiewanie powietrzne to optymalna metoda do przesiewania na sucho próbek o wysokiej zawartości drobnych cząstek. W porównaniu z tradycyjnymi metodami przesiewania ten proces oszczędza czas i obniża koszty w dłuższej perspektywie.

✔ Ta metoda, jako alternatywa dla przesiewania wibracyjnego, zapewnia znacznie większą szybkość procesu przy drobnych frakcjach.

✔ W przeciwieństwie do innych metod, przesiewanie powietrzne wykorzystuje tylko jedno sito na każdy proces przesiewania.

Ogólna zasada wyboru najlepszych parametrów:

  1. Wrażliwe próbki powinny być przesiewane przy niskim poziomie podciśnienia w celu ochrony materiału. Poziom podciśnienia można płynnie regulować za pomocą wyświetlacza dotykowego. Dodatkowo wysokość sita może być zmieniana w celu dostosowania efektu uderzenia.
  2. Wyższe podciśnienie i/lub niskie sito testowe są odpowiednie dla próbek zaglomerowanych. Zwiększona intensywność uderzenia pozwala na rozbicie nawet silnych aglomeratów w krótkim czasie.

Guided Sieving

Po wybraniu żądanej metody przesiewania oprogramowanie prowadzi użytkownika krok po kroku przez proces przesiewania. Wszystkie istotne parametry można precyzyjnie kontrolować za pomocą panelu sterowania urządzenia AS 200 jet pro. Ponadto przesiewanie z przewodnikiem zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ każdy krok jest jasno opisany, co ogranicza ryzyko błędu ludzkiego.

  • Prędkość dyszy wpływa na częstotliwość uderzeń próbki podczas procesu przesiewania.
  • Podciśnienie ma istotny wpływ na proces przesiewania i może być sterowane za pomocą automatycznego układu kontroli odkurzacza.
  • Czas przesiewania można ustawić z dokładnością do jednej sekundy.

Kompleksowa prezentacja wyników

Poniższe dane analityczne są dostępne w standardzie. Pełna lista, funkcje i podstawowe formuły znajdują się w naszej bazie wiedzy:

  • Różne percentyle
  • kwantyle
  • Niejednorodna wielkość ziaren
  • Wartość rozpiętości
  • RRSB
  • Liczba ziarnistości AFS
  • Powierzchnia właściwa

i wiele więcej.

Ponadto można generować dodatkowe porównania, monitorowanie wartości granicznych oraz analizy trendów.

Air Jet Sieving Machines AS 200 jet pro / AS 200 jet pharma Typowe materiały próbek

Przesiewacze powietrzne AS 200 jet pro / pharma firmy RETSCH idealnie nadają się do separacji, frakcjonowania i określania wielkości cząstek cementu, materiałów farmaceutycznych, ceramiki, produktów chemicznych, kosmetyków, żywności, minerałów, pigmentów, tworzyw sztucznych, powłok proszkowych, gumy, cząstek tonera i proszku do prania.

farmaceutyki

coal

zboża

cukier

cement & minerals

Aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla swojego zadania analitycznego, odwiedź naszą bazę danych o aplikacjach

Zasada działania

AS 200 jet pro / pharma jest wyposażony w obrotową dyszę szczelinową, nad którą umieszczane są sito i pokrywa. Próżnia generuje silny strumień powietrza, który wprawia cząstki próbki w ruch na sicie i równomiernie je rozprowadza. Materiał o rozmiarze mniejszym niż oczka sita jest transportowany przez odwrócony przepływ powietrza do cyklonu lub odkurzacza. Strumień powietrza zapewnia również ciągłe rozbijanie aglomeratów (deaglomerację) oraz czyszczenie oczek sita.

AS 200 jet pro | AS 200 jet pharma - Function prinicple

Air Jet Sieving Machines AS 200 jet pro / AS 200 jet pharma

Dane techniczne

Aplikacje rozdzielanie, frakcjonowanie, ocena wielkości cząstek
Pola zastosowań chemia / tworzywa sztuczne, materiały budowlane, środowisko / recykling, żywność, geologia / metalurgia, szkło / ceramika, medycyna / farmaceutyka, ...
Materiał wejściowy proszki
Zakres pomiarowy* 10 µm - ~ 4 mm
Ruch przesiewacza rozpraszanie przez strumień powietrza
Typowa porcja 0,3 - 100 g
Max. liczba frakcji 1 (stosując cyklon: 2)
Wyświetlacz dotykowy Tak, z wyświetlaczem 10.1“
Prędkość cyfrowo, 5 – 80 min-1 (dysza)
Wyświetlacz czasu cyfrowo, 00:30 – 15:00 min
Zintegrowana waga Tak, z dokładnością odczytu 0,01 g dokładnością kalibracji 0,1 g
Próżnia 500-6,500 Pa / 5-65 mbar / 0.07-0.95 psi
Cyfrowe wprowadzanie parametrów Tak, zawarte w oprogramowaniu, wersje pro lub pharma
Pamięć programów (SOP) Ponad 40, w zależności od dostępnej pamięci
Przyłącza Tak, 2 x USB, Ethernet
Praca z interwałem -
Możliwość przesiewania na sucho Tak
Możliwość przesiewania na mokro -
Zawiera certyfikat kalibracji / może być kalibrowany Tak
Możliwe średnice sit 203 mm (200 mm z adapterem)
Max. wysokość stosu sit 1 sito (25 mm (1") / 50 mm ( 2"))
Akcesoria cyklon / zewnętrzna opcjonalna waga o wysokiej precyzji
Dane elektryczne 100-240 V, 50/60 Hz
Podłączenie do sieci 1-fazowa
W x H x D 516 x 180 x 404 mm
Waga netto ~ 17 kg
Normy / Standardy CE
Spełnia wymagania Europejskiej Farmakopei 2.9.12 i 2.9.38

Software features

Graficzny interfejs użytkownika, przesiewanie z przewodnikiem Yes
Tryby pracy Szybkie przesiewanie, ręczne przesiewanie i metody
Języki Niemiecki i angielski
Możliwość zmiany jednostek Rozmiar: mm/µm/siatka/cal
Masa: g/kg
Czas: s/min
Ciśnienie: mbar/Pa/psi
Objętość: ml/cl/l/cm3
Programy (SOP) Tak, zintegrowane w metodach, ponad 40
Indywidualne oznakowanie próbek Tak, dla każdej próbki, odniesienie do metody podczas wyboru danych i w przeglądzie
Ustawienia parametrów dla każdego sita testowego Yes
Przygotowany do LIMS Yes
Pomoc techniczna online przez Teamviewer Yes
Funkcja zrzut ekranu Yes
Funkcja Back-up Yes
Automatyczny zapis wyników Tak, w urządzeniu, funkcja automatycznego raportowania, dokument PDF lub do drukarki
Prezentacja wyników w formie tabel i wykresów Yes
Różne typy wykresów (liniowy lub logarytmiczny) Tak, log/lin, log/log, lin/lin dla osi x i y
Różne typy wykresów Skumulowane, RRSB, histogram, gęstość, rozkład resztkowy
Obliczanie indywidualnych wartości dx Ponad 10
Nazewnictwo etykiet ISO (q3/Q3/1-Q3/p3) lub opisowe (gęstość/całkowity rozkład/rozkład resztkowy/procent)
Nakładanie wyników Tak, do 10
Krzywe, tabele i przegląd
Indywidualne skalowalne diagramy Tak, poprzez powiększenie lub ustawienie maksymalnej wartości osi.
Najwyższa precyzja dzięki Funkcja sprawdzania sita, test wiarygodności, asystent ważenia i tolerancja ważenia, opcja obliczania gęstości, funkcja filtrowania rzędów sit, analiza trendów dla sit i metod, tolerancja ponownego ważenia
Usługa rocznej kalibracji Tak, opcjonalnie
Podłączenie zewnętrznej wagi (opcjonalnie) Yes
Standardowy sterownik drukarki Tak, zarządzanie wagami zewnętrznymi, protokoły komunikacyjne dla określonych wag Kern, Sartorius, Mettler są zapisane.
Przyłącza Przyłącze do skanera kodów kreskowych, drukarki, myszy i klawiatury

Dodatkowe cechy przesiewacza AS 200 jet pharma

Walidacja oprogramowania ISPE GAMP 5, EC GMP Annex 11 conform, AuditTrail zgodnie z FDA 21 CFR part 11
Zarządzanie użytkownikami Tak, dowolnie konfigurowalne poziomy, opcja indywidualnych uprawnień dla każdego użytkownika
Zarządzanie rolami i hasłami Yes
Audit-trail z podpisem elektronicznym Yes
Egzekwuj komentarze dotyczące ścieżki audytu Tak
Generowanie/eksportowanie list użytkowników i raportów dziennych Yes
Przywróć Yes

Air Jet Sieving Machine AS 200 Jet pro / pharma Do pobrania

Wyświetlanie wyników 1 - 6 z 19
Resetuj wszystkie filtry